جاسوسی موبایل چینی از کاربرانش

با گسترش برند های مختلف در تلفن های هوشمند، اخباری مبنی بر وجود بدافزار هایی برای سرقت اطلاعات شخصی کاربران منتشر شده است.

pic-101246-1479893540

 

این روز ها با گسترش برند های مختلف در تلفن های هوشمند شاهد انتشار اخباری مبنی بر جود بدافزارهای مختلف برای سرقت اطلاعات شخصی کاربران هستیم. گوشی های چینی امروزه به دلیل داشتن قیمت پایین، کاربران بسیاری پیدا کرده اند. شاید این خبر را شنیده اید که گوشی های چینی اطلاعات کاربران را به سرقت میبرند.

 یکی از معروف ترین این شرکت ها، شرکت Xiaomi (شیائومی) است که بر روی آن ها بد افزار های جاسوسی نصب شده است. این بد افزار ها اطلاعات کاربران خود را برای شرکت سازنده ارسال می کند. به عنوان مثال گوشی Star N9500 یکی از محبوب ترین محصولات این شرکت است که محققان آلمانی از نصب بدافزار های جاسوسی روی این گوشی خبر داده اند.

این دفعه اولی نیست که شرکت Xiaomi (شیائومی) متهم به جاسوسی شده است. در سال ۲۰۱۴ نیز کمیسیون بازرسی تایوان دو گوشی Redmi Note و  Redmi 1 را آلوده به بد افزار هایی معرفی کردند که به طور پیش فرض بر روی گوشی نصب بود. گفته شده شرکت شیائومی اطلاعات کاربران از جمله پیام های کوتاه و تصاویر را به سرور هایی که در Beijing قرار دارند ارسال می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *