سوپر ماریوی واقعی از دنیا رفت

ماریو آرنولد سگال (Mario Arnold Segale)، مردی که بازی ویدیویی «سوپر ماریو» از روی نام و فعالیت‌هایش اقتباس شده بود؛ در سن ۸۴ سالگی دنیا را ترک کرد.

وب‌سایت ۱ پزشک – میثاق محمدی‌زاده: ماریو آرنولد سگال (Mario Arnold Segale)، مردی که بازی ویدیویی «سوپر ماریو» از روی نام و فعالیت‌هایش اقتباس شده بود؛ در سن ۸۴ سالگی دنیا را ترک کرد.

آقای ماریو یک بیزینس‌من و توسعه‌دهنده امریکایی – ایتالیایی املاک و مستغلات در ایالت واشنگتن بود. او در ۳۰ آوریل سال ۱۹۳۴ به دنیا آمده و در ۲۷ اکتبر امسال از دنیا رفت.

او از سال ۱۹۵۰ یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین سازنده‌های املاک بوده و یک شهرک بزرگ به نام Tukwila در حومه شهر سیاتل ساخت.

در دهه ۱۹۸۰، او انبار کالاهای خود به مساحت ۶۰ هزار مترمربع را در اختیار شرکت نینتندو در امریکا قرار داد. پس از این اقدام، این شرکت بازی‌سازی تصمیم گرفت قهرمان بعدی بازی‌های ویدیویی‌اش را به نام او کنند.

او نام‌اش به طور ناخواسته برای بازی ویدیویی جدید نینتندو انتخاب شد. ماریو واقعی برای بستن قرارداد اجاره انبارش به نینتندو سراغ Minoru Arakawa، مدیرعامل نینتندو در امریکا می‌رود.

همزمان، تیم اجرایی بازی در حال جست‌وجو برای انتخاب یک نام امریکایی هستند و آقای مینورو آرکاوا تحت فشار زیاد، پس از این ملاقات سریعا به ذهن‌اش می‌رسد نام «سوپر ماریو» را برای بازی جدید نینتندو پیشنهاد بدهد.

بازی سوپر ماریو در ابتدا «Jumpman» نام‌گذاری شده بود ولی بعد شرکت نینتندو تصمیم گرفت نام این بازی را به یک شخصیت و کارکتر با نام مناسب تغییر دهد.
نام و معروفیتی دردسرساز

البته، محتوای بازی نینتندو هم چندان با زندگی کاری ماریو سگال بیگانه نیست. او در دهه‌های ابتدای جوانی‌اش یک نجار و لوله‌کش بوده که به تدریج سراغ ساخت و ساز می‌رود و یکی از امپراتوری‌های بزرگ سازنده املاک در امریکا را شکل می‌دهد.

ماریو واقعی در سال ۱۹۹۳ به شوخی در گفت‌وگویی با نشریه «سیاتل تایمز»، ابراز کرد هنوز منتظر نقد کردن چک‌های حق امتیاز این بازی است.

در واقع، او چندان هم از این نام‌گذاری راضی نبود و بیشتر ترجیح می‌داد به خاطر موفقیت‌ها و فعالیت‌هایش در توسعه شهری و ساختمان‌سازی مشهور باشد و ازش قدردانی کنند.

خانواده آرنولد سگال هیچ‌گاه روی خوش به رسانه‌ها نشان ندادند و از مصاحبه طفره رفتند. پسر ماریو به طور ضمنی تایید کرده نام بازی ویدیویی معروف نینتندو از روی نام پدرش اقتباس شده است ولی گفت پدرش بیشتر دوست داشت برای زندگی واقعی‌اش شناخته شود.

نمایش

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *