فیلم /پرواز عمودی جنگنده F-35 از عرشه ناو USS America

در ویدیویی که به تازگی از سوی نیروی دریایی آمریکا انتشار یافته، چند جنگنده اف ۳۵ در حال پرواز و فرود به صورت عمودی بر روی عرضه ناو جنگی یو اس اس آمریکا دیده می شوند. این جنگنده ها طی این ماموریت، چند آزمون را به منظور اثبات توانایی بکارگیری آنها در میادین جنگی واقعی، چند ماه پیش از اعزام به نخستین ماموریت خارجی واقعی پشت سر می گذارند.

طبق اعلام ارتش آمریکا، هفت جنگنده از نوع f-35Bs در این مانور حضور دارند. قرار است طی این مانور، عملکرد این جنگنده ها در پرواز شبانه و فرود بر عرشه ناوهای جنگی مورد ارزیابی قرار بگیرد. همچنین، قرار است که مهندسین پرواز حاضر در این ماموریت، یکی از این جنگنده ها را به آشیانه مستقر در ناو برده، آن را باز کرده و سپس دوباره آن را مانند روز نخست ببندند و در نهایت، عملکردش را ارزیابی کنند.
این ماموریت “شوالیه های سبز” نام دارد و طی آن، این هفت جنگنده تا سال ۲۰۱۷ به آب های ژاپن می رسند و به ناو جنگی یو اس اس Wasp ملحق می شوند. ماموریت عملیاتی این جنگنده ها از پاییز سال ۲۰۱۷ آغاز می شود.
توانایی جنگنده اف ۳۵ در پرواز و فرود به صورت عمودی به لطف طراحی خاص و متحرک موتورهای آن فراهم شده است. در همین راستا، سطح باند فرود روی ناوهای جنگی آمریکا با پوششی خاص به نام Thermion پوشیده شده تا در برابر انتقال مستقیم حرارت از موتور به سطح ناو مقاومت کند. این پوشش در واقع ترکیبی است از آلومینیوم و سرامیک که در برابر دمای بالا مقاومت می کند.
ماموریت شوالیه های سبز گام بزرگی در پروژه اف ۳۵ به شمار می رود و به نظر می رسد چینی ها حساسیت زیادی به آن دارند، چرا که مسیر حرکت این ناو جنگی رو به آب های شرق آسیا است.

 

۷۶۶۴d377-c467-4807-827a-b0c40ea17b3d

 

دانلود کلیپ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *