میوه فروش هایی که حساب مشتریان را خالی می کردند!

خبرگزاری صدا و سیما از چهارمحال و بختیاری گزارش داد:فرمانده انتظامی استان با اشاره به شکایت فردی که پس از خرید پنج کیلوگرم هویج ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان وجه از حسابش کسر شده بود، گفت: مشتریان از همه جا بی خبر پیامک برداشت وجه را مشاهده می کردند، اما اثری از برداشت کننده نمی یافتند.

سردار غلامزاده افزود: میوه فروشهای دوره گردبا اسکن بارکد کارت بانکی خریداران حین فروش هویج و دریافت رمز کارت، امکان دخل و تصرف در حساب بانکی مشتریان را بدست می آوردند و ساعاتی بعد حساب بانکی مشتریان را خالی می کردند.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری افزود: مأموران پلیس فتای استان، سرنخ این کلاهبرداری در چهارمحال و بختیاری و استان های مجاور را در کارتخوان فروشنده های دوره گرد هویج یافتند؛ فروشندگانی که با پول های بدست آمده، سکه و اشیاء گران قیمت می خریدند.

سردار غلامزاده گفت: دو متهم، یکی راننده وانت و دیگری مخ نارنجی این تیم کلاهبرداری، دانشجوی رشته فناوری اطلاعات است که این کلاهبرداری را در چندین استان انجام داده اند.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری افزود: پلیس فتای استان در دومین برداشت از کارت های مشتریان هم استانی موفق شد محل حضور کلاهبرداران در استان دیگری را شناسایی کند و آنها را به دام بیندازد.

سردار غلامزاده گفت: مالباختگان دام هویجی در استان های دیگر هم می توانند با مراجعه به پلیس فتای چهارمحال و بختیاری پیگیر اموالشان شوند.

وی افزود: مردم در موقع خرید، کارت بانکی و رمز آن را در اختیار فروشنده قرار ندهند.

منبع : دنیای اقتصاد

نمایش

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *