نامه‌های عاشقانه‌ای که کتاب شدند

نامه‌ها معجزه‌های عاشقانه‌ای‌اند که فراموش شده‌اند. ما با خواندنِ نامه‌های عاشقانه‌ای که کتاب شده‌اند، زندگی‌هایی را مرور می‌کنیم که لابه‌لای سطرها و اشک‌ها پیش رفته‌اند؛ زندگی‌هایی که حالا در برابر ما قرار گرفته‌اند، تا نگاه دیگری به ماجرای عشق بیندازیم.

روزنامه شهروند: پشت نامه‌ها خیلی حرف هست. نامه‌ها راویِ جدایی و وصالند. برخی‌هاشان با اشک مُهر شده‌اند و برخی با خنده پُست. معمولا نامه‌ها با فاصله زیاد از مرگ نویسنده آنها منتشر می‌شود. هنوز هم نامه‌های بسیاری هستند که منتشر نشده‌اند و منتشر هم نخواهند شد!

نامه‌ها می‌توانند در این زمانه‌ای که کانال‌های مجازی زندگی‌مان را در سیطره خود قرار داده‌اند، فریادرس باشند! نامه‌ها می‌توانند به رابطه‌های ما قوت ببخشند و واقعی‌تر از آن‌چه تا به حال هستیم، پیش برویم.

نامه‌ها معجزه‌های عاشقانه‌ای‌اند که فراموش شده‌اند. ما با خواندنِ نامه‌های عاشقانه‌ای که کتاب شده‌اند، زندگی‌هایی را مرور می‌کنیم که لابه‌لای سطرها و اشک‌ها پیش رفته‌اند؛ زندگی‌هایی که حالا در برابر ما قرار گرفته‌اند، تا نگاه دیگری به ماجرای عشق بیندازیم.

ما اینجا ۴ نمونه هیجان‌انگیز را برایتان معرفی کرده‌ایم: چهل نامه کوتاه به همسرم نادر ابراهیمی؛ از آ به خ جان برجر؛ مثل خون در رگ‌های من احمد شاملوو نازنین من که شامل نامه‌های‌ هایدگر به همسرش الفریده می‌شود.

چهل نامه کوتاه به همسرم

نویسنده: نادر ابراهیمی

ناشر: روزبهان

قیمت: ١۶۵,٠٠٠ ریال

بخشی از کتاب: بشنو، بانوی من! برای آنکه لحظه‌هایی سرشار از خلوص و احساس و عاطفه داشته باشی، باید که چیزهایی را از کودکی با خودت آورده باشی؛ و گهگاه، کاملاً سبکسرانه و بازیگوشانه رفتار کرده باشی. انسانی که یادهای تلخ و شیرینی را، از کودکی، در قلب و روح خود نگه ندارد و نداند که در برخی لحظه‌ها واقعاً باید کودکانه به زندگی نگاه کند، شقی و بی‌‌ترحم خواهد شد…


از آ به خ

نویسنده: جان برجر/ مترجم: ندا احمدی

ناشر: حرفه نویسنده

قیمت: ١۶۵,٠٠٠ ریال

بخشی از کتاب: به طرف مزرعه‌ای راه می افتم که لباس‌های نشسته روی بند هستند. از تپه‌ای پر از سنگلاخ پایین می‌روم و آنجا روی علف‌های هرز بین دو تا تخته سنگ سگ درحال آمیزش است. نه با همان ماده سگ – این یکی تیره‌تر و کوچکتر است و با لذت زوزه می‌کشد. لرزان به طرف ماشین راه می‌افتم. وقتی روی صندلی راننده می‌نشینم، پیشانی‌ام را روی فرمان می‌گذارم و گریه می‌کنم. ..


مثل خون در رگ‌های من

نویسنده: احمد شاملو

ناشر: چشمه

قیمت: ٣۵٠,٠٠٠ ریال

بخشی از کتاب: دست‌های تو در دست من است. امید تو با من است. اطمینان تو با من است. چه چیز ممکن است بتواند مانع پیشرفت من شود؟ کوچکترین لبخند تو مرا از همه‌ی بدبختی‌ها نجات می‌دهد. کوچکترین مهربانی تو مرا از نیروی همه‌ی خداها سرشار می‌کند. یقین داشته باش که احمد تو مفلوک و شکست‌خورده نیست. تمام ثروت‌های دنیا، تمام لذت‌های دنیا، تمام عالم وجود…


نازنین من

نویسنده: ‌ هایدگر/ مترجم: مهشید میرمعزی

ناشر: نقش و نگار

قیمت: ٢۵٠,٠٠٠ ریال

بخشی از کتاب: تمام این روابط زندگی طوری هستند که می‌توانم هر لحظه آنها را دور بریزم بدون اینکه کوچکترین نقصانی در زندگی معنوی خود حس کنم، شکافی آنها را از تأثیر روانی عشق تو برایم جدا می‌کند، نه که اینها فقط باید به لحاظ معنوی، هنگام بحران در رابطه با کار شخصی‌ام، در توانایی داشتن حس همدردی، هنگام تنش‌های موقت و دایمی و گرفتاری تاثیر بگذارند، نه…

نمایش

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *