۴۰۰ زخمی و فوت ۵۰ نفر در ۲ روز ابتدای مسافرتهای نوروزی!

افزایش ۲۰ درصدی سفرها و رئیس پلیس راه کشور از افزایش ۲۰ درصدی سفرها در مقایسه با مدت مشابه پارسال و کشته شدن ۵۰ نفر از هموطنان در تصادفات جاده ای در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

سردار حمیدی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: متأسفانه در ۴۸ ساعت گذشته ۴۰۰ نفر هم زخمی شدند.

وی افزود: خستگی، خواب آلودگی، سبقت و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ از علل اصلی این تصادفات مرگبار گزارش شده است.

سردار حمیدی گفت: خستگی و خواب آلودگی در تعطیلات نوروز عامل اصلی  ۴۰ درصد تصادفات است .

وی افزود: با وجود اینکه امسال تعطیلات نوروزی زودتر آغاز شد و برخی از رانندگان زمان مناسبی برای سفری امن و آرام داشتند ، متأسفانه با عجله و شتاب در وقوع تصادفات فوتی و جرحی ۴۸ ساعت گذشته تأثیر گذار بودند.

سردار حمیدی ادامه داد: خط قرمز پلیس تخلفات حادثه ساز به ویژه سبقت و سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات کنترلی و دوربین های هوشمند پلیس در مقایسه با پارسال  افزایش یافته است و رفتارهای پرخطر رانندگان زیر ذره بین پلیس است، افزود: توقیف های ۷۲ ساعته، نمرات منفی و جریمه ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی از برخورد قاطعانه پلیس با رانندگان پرخطر حکایت دارد.

سردار حمیدی گفت : با وجود افزایش ۲۰ درصدی ترددها در مقایسه با مدت مشابه پارسال به علت توزیع سفرها با هیچ گونه گره ترافیکی روبرو نیستیم و رفت و آمد در جاده ها ، پرحجم اما روان است.

رئیس پلیس راه کشور افزود : اگر مردم با همین شیب ملایم سفرها را ادامه بدهند در دور رفت از لحاظ حجم ترافیک مشکل و محدودیتی به وجود نخواهد آمد به گونه ای که حتی محورهای کوهستانی مانند محور کرج – چالوس گرچه دیروز پیش بینی شده بود یک طرفه مدیریت شود اما اعلام کردیم هیچ گونه محدودیت ترافیک در این محورها اعمال نشود.

نمایش

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *