پنجشنبه, ۳ فروردین ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2023-03-23
تبلیغات
کد خبر: 69317 |
ارسال توسط :
29 بازدید
۰
2
ارسال به دوستان
پ

اگر میخواهید همسرتان عاشق شما بماند و دختر شاد و مهربانی که با او ازدواج کردید تبدیل به یک زن عصبی و غر غرو نشود، باید نیازهای عاطفی اش را برآورده کنید. شناخت نیازهای عاطفی زنان ، رای داشتن یک ازدواج شاد و موفق ضروری است. در این مطلب از بیتوته شما را با نیازهای عاطفی زنان آشنا می کنیم.

۱۱ نیاز عاطفی که یک زن از مردش نیاز دارد (نیازهای عاطفی زنان)

نیاز زنان به توجه و مراقبت , تعریف و تمجید از زنان

نیازهای عاطفی زنان چیست

 

نیازهای عاطفی زنان چه چیزهایی هستند؟  

اگر میخواهید همسرتان عاشق شما بماند و دختر شاد و مهربانی که با او ازدواج کردید تبدیل به یک زن عصبی و غر غرو نشود، باید نیازهای عاطفی اش را برآورده کنید. شناخت نیازهای عاطفی زنان ، رای داشتن یک ازدواج شاد و موفق ضروری است. در این مطلب از بیتوته شما را با نیازهای عاطفی زنان آشنا می کنیم.

در یک رابطه عاطفی به خصوص ازدواج ؛ برآورده کردن نیاز عاطفی در زنان اهمیت بسیار زیادی دارد ، در صورتی که نیازهای روحی زنان به درستی برآورده نشود میتواند تاثیرات منفی زیادی در زندگی مشترک و روابط آنها داشته باشد. 

 

برآورده نشدن نیازهای عاطفی زنان میتواند باعث بروز احساس تنهایی ، افسردگی ، نا امیدی ، بی توجهی به زندگی مشترک و فرزندا و غیره شود و تاثیر بسیار مخربی بر روابط زناشویی شان بگذارد و آنها را نسبت به شریک عاطفی یا شوهرشان سرد کند. 

 

بی توجهی به نیازهای عاطفی زنان علاوه بر این که باعث تخریب روحیه آنها می شود باعث افزایش تعارضات و کشمش ها در زندگی می شود. 

شاید مردان اطلاعی از نیازهای عاطفی همسرشان نداشته باشند و همین ناآگاهی منجر به بی توجهی آن ها به همسرشان شده و نتیجه این رفتار  منفی باعث شود  به ناگاه متوجه شوند زنی که در کنارشان زندگی می کند با دختر شاد و پرشور و حرارتی که وارد زندگیشان شده است ، تفاوت بسیار زیادی دارد. 

 

نیازهای عاطفی زنان 

اگر میخواهید همسرتان خوش اخلاق  ،مهربان ، بانشاط ، پرشور و پرحرارت بماند و فضای خانه و اتاق خوابتان را گرم و صمیمی نگه دارد، به رفع نیازهای عاطفی اش اهمیت بدهید ، مهم ترین نیازهای عاطفی زنان عبارتند از : 

 

نیازهای زنان در یک رابطه , مهمترین نیازهای عاطفی زنان , مهمترین نیازهای زنان

نیاز به محبت یکی از نیازهای عاطفی زنان است

 

نیاز زنان به محبت 

نیاز زن به ابراز محبت شریک عاطفی است بسیار حیاتی است و به او احساس امنیت و تایید می دهد. محبت مرد به همسرش نشان میدهد که چقدر برایش اهمیت قائل است. در آغوش گرفتن ، بوسیدن ، نوازش کرد ، میتوانید راهی ساده ولی موثر برای ابراز محبت به یک زن باشد. یک یادداشت عاشقانه ، یک شاخه گل ، گرفتن دستش ، تماس های تلفنی  یا هر کار کوچک محبت آمیز  دیگر میتواند نیاز زن به محبت را برآورده کند. 

ابراز محبت به یک زن بسیار ضروری است و در نبود آن با شوهرش احساس بیگانگی خواهد داشت. 

 

وقت گذاشتن برای گفتگوی صمیمی 

زنان عاشق صحبت کردن در ورد جزئیات زندگی و اتفاقات اطراف هستند و از گفتگو لذت می برند و با این روش استرسشان را کاهش میدهند. در ابتدای همه رابطه های عاطفی مردان مشتاق شناخت زن مقابل خود هستند و گفتگوهایی طولانی با او دارند ولی با گذشت سالها ، اغلب مردان ، گفتگوهای صمیمانه و طولانی با همسرشان را متوقف می کنند ، غافل از این که کم شدن گفتگو بین زوجین مساوی با کاهش مهر و محبت و عشق همسرشان نسبت به آنهاست. برای داشتن یک ازدواج شاد و موفق حداقل ۱۵ ساعت در هفته را باید به گفتگوی صمیمانه با هم بپردازید و تمام تمرکز و توجهتان به یکدیگر باشد.

 

مهمترین نیازهای عاطفی زنان , مهمترین نیازهای زنان , نیاز زنان به محبت

وقت گذاشتن برای گفتگوی صمیمی از نیازهای عاطفی زنان می باشد

 

مشورت در امور زندگی مشترک

زنان خودشان را شریک زندگی شما می دانند بنابراین توقع دارند در اموری که به آنها مربوط می شود و تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم بر زندگیشان دارد، با آنها مشورت کنید ، اموری مثل تغییر شغل یا تغییر محل زندگی ، تغییر دکوراسیون ، گرفتن مهمانی ، مسافرت رفتن یا برنامه ریزی های خانوادگی مواردی هستند که باید حتما با همسرتان در میان بگذارید. 

 

صداقت و ارتباط باز

داشتن صداقت و ارتباط باز باعث ایجاد احساس امنیت در زن می شود. دوری از پنهان کاری میتواند اعتماد همسرتان را به شما جلب کند. مردی که به راحتی احساسات و افکارش را با همسرش در میان می گذارد ، به او احساس امنیت می  دهد و از سویی دیگر همین گفتگوها باعث می شود که همسرشان بتواند بهتر آنها را درک کند و رفتار بهتری با آنها داشته باشد ، حتی گفتگو درباره مشکلات میتواند به بازتر شدن ذهن و پیدا کردن راه حل های بهتر به هر دوی شما کمک کند.

 

 نیازهای عاطفی , رفع نیازهای عاطفی زنان , نیاز زنان به محبت

حمایت مالی از نیازهای عاطفی زنان

 

حمایت مالی

زنان توقع دارند همسرشان توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک را داشته باشد . با این امروزه اغلب زنان شاغل هستند ولی نیازشان به حمایت مالی تغییری کرده است. مردی که به جای حمایت مالی از یک زن ، تبدیل به باری بر دوش او شود ، نمیتواند نیاز های عاطفی همسرش را به درستی تامین کند. 

 

تعهد در رابطه 

تعهد در رابطه اصلی اساسی حفظ رابطه است. هر زنی از خیانت بیزار است و نمیتواند از نظر عاطفی با مردی که تعهد ندارد ، ارتباط خوبی بگیرد. تعهد و مسئولیت پذیری مردان نسبت به همسر و فرزندانشان یکی از مهم ترین اصول زندگی مشترک است. 

 

نیاز زنان به توجه و مراقبت

زنان می خواهند در کنار همسرشان احساس امنیت داشته باشند و این احساس با توجه ومراقبت مرد تامین می شود. زنان دوست دارند همسرشان همیشه حواسش به آنها باشد و از آنها مراقبت کند. مثلا مراقبت از سلامتی  ، فهمیدن علایق و خواسته و غیره . 

 

نیاز زنان به احترام 

بارها شنیده اید که احترام گذاشتن جزو نیازهای اساسی مردان است ولی شاید ندانید که احترام یکی از نیازهای عاطفی بسیار مهم برای زنان محسوب می شود. مردی که به خواسته ها ، نیازها و خانواده زن احترام بگذارد باعث می شود که همسرش احساس با ارزش بودن پیدا کند و این احساس را به او هم منتقل کرده و متقابلا برایش احترام و ارزش قائل شود. 

 

 تعریف و تمجید از زنان , نیازهای زنان در یک رابطه , مهمترین نیازهای عاطفی زنان

درک شدن یکی از از نیازهای عاطفی زنان

 

درک کردن زن

یک زن نیاز دارد از سمت شوهرش درک شود. ساده ترین روش برای این که نشان دهید میتوانید او را درک کنید این است که بدون قضاوت یا عصبانی شدن به حرفهایش گوش دهید . بدون اینن که بخواهید راه حل یا توصیه ای به او بدهید فقط با او همدردی کنید تا همسرتان احساس کند حرفهایش را می فهمید و به او اهمیت می دهید. 

 

تقدیر و تشکر

زنان نیاز به شنیدن تعریف و تمجید از شوهرشان دارند. از او بابت کارهایی که انجام میدهد حتی اگر به نظرتان کوچک است  تقدیر و تشکر کنید. اغلب مردان در انتقال عواطف ضعیفند و ترجیح میدهند با رفتارشان علاقه خودشان را نشان دهند و تشکر زبانی را نیاموخته اند و توقع دارند که همسرشان ، زحمات آنها را به حساب قدردانی بگذارد ولی نمی دانند که زنان شنیدن کلمات عاشقانه را ترجیح میدهند ، گفتن عزیرم دوستت دارم یا عشق منی یا تو  بهترینی برایشان از خرید هر وسیله ای بهتر و شیرین تر است. 

تعریف کردن از ظاهر زنان و انتخاب هایشن میتواند روح آنها را سیراب کند.

تعریف و تمجید از زنان آنها را به اندازه یک هدیه گران قیمت خوشحال میکند. 

 

 گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی بیلونه در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید

    4/1AX4XfWh-pQlytkVxiuowtErVz_LNOCxRsPQucxEwCd7okuzdHYLvedSlFnw